Ενημέρωση από την Διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου Ροβιών

Αγαπητοί γονείς.

Θα θέλαμε να σας ενημερώνουμε ότι  το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων δώρισε στο σχολείο μας ένα ολοκαίνουργο Tablet και η Πρόεδρος του Συλλόγου (κ. Μαγκανά Κατερίνα) μας δάνεισε προσωρινά ένα δικό της Tablet.

Τα δυο αυτά Tablet καθώς και το Tablet που παρέλαβε το σχολείο μας πέρυσι την άνοιξη από το Υπουργείο έχουν παραχωρηθεί (μετά από σχετικό email που στάλθηκε στις 18/11/2020 σε όλους τους γονείς ώστε να μας αναφέρουν και να καταγράψουμε τις ανάγκες των παιδιών τους) σε μαθητές που δεν διέθεταν τον απαιτούμενο εξοπλισμό για την Σύγχρονη Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση για όσο χρονικό διάστημα αυτή διαρκέσει.

Η Διεύθυνση του σχολείου ευχαριστεί θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την αμέριστη συμπαράστασή του.