Διεύθυνση 2017-2022

Διευθυντής: Σκρέτας Σεραφείμ

Γεννήθηκε στη Φυλακτή Καρδίτσας το έτος 1965. Τα πρώτα γράμματα τα έμαθε στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας. Συνέχισε με τις γυμνασιακές του σπουδές στο 2ο Γυμνάσιο Καρδίτσας και στο 3ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας. Ακολούθησαν οι σπουδές του στην Παιδαγωγική Ακαδημία Λάρισας, την τρίμηνη Εισαγωγική Επιμόρφωση στο ΠΕΚ Λάρισας, το πρόγραμμα Εξομοίωσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών και ολοκληρώθηκαν με δύο ετήσια σεμηνάρια του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, το πρώτο με τίτλο: "Διοίκηση της Εκπαίδευσης" και το δεύτερο: "Διαπολιτισμική Εκπαίδευση".

Βραβεύτηκε δε από το Ι.Ε.Π. (Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής) για την εκπόνηση Ψηφιακού Σεναρίου (το οποίο βαθμολογήθηκε ως "Βέλτιστο") στο μάθημα των Φυσικών της Ε΄ τάξης και με τίτλο "Βρασμός".

ΒΡΑΒΕΙΟ